TVN24 | Świat

Biden: Ameryka zawsze będzie stała po stronie Polaków wobec wspólnych zagrożeń

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/adso
Źródło:
tvn24.pl, PAP

"Dziś łączymy się z amerykańską Polonią w upamiętnieniu generała Pułaskiego, którego bohaterstwo zbudowało amerykańską kawalerię i uratowało życie Jerzego Waszyngtona. Ameryka zawsze będzie stała po stronie Polaków wobec wspólnych zagrożeń, z którymi się mierzymy" - napisał na Twitterze kandydat demokratów na prezydenta Joe Biden. 11 października to w USA Dzień Pamięci generała Pułaskiego.

Kandydat demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych nawiązał w swoim wpisie w mediach społecznościowych do faktu, że 11 października jest Dniem Pamięci generała Kazimierza Pułaskiego.

"Dziś łączymy się z amerykańską Polonią w upamiętnieniu generała Pułaskiego, którego bohaterstwo zbudowało amerykańską kawalerię i uratowało życie Jerzego Waszyngtona. Ameryka zawsze będzie stała po stronie Polaków wobec wspólnych zagrożeń, z którymi się mierzymy" - napisał na Twitterze.

Proklamacja ustanawiająca 11 października Dniem Pamięci generała Kazimierza Pułaskiego

Z okazji Dnia Pamięci generała Kazimierza Pułaskiego proklamację wydał Donald Trump. Napisał w niej, że "życie polsko-amerykańskiego bohatera generała Kazimierza Pułaskiego jest świadectwem ideałów naszego Narodu i wzorem wolności człowieka". "Oddanie generała Pułaskiego krajowi - i wspólne wartości, na których nasz Naród i Polska zostały zbudowane - uwydatniają nasze wspólne zaangażowanie w sprawę wolności. W Dniu Pamięci Generała Pułaskiego oddajemy cześć i świętujemy jego odwagę i kompetencje w wojnie o niepodległość, co pomogło stworzyć Naród zrodzony z najdroższych ideałów" - głosi dokument.

Pułaski zmarł 11 października 1779 roku w wyniku ran odniesionych w bitwie pod Savannah.

Autor:mjz/adso

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock