Oświadczenie Rady Północnoatlantyckiej w sprawie granicy polsko-białoruskiej

Autor:
tas
Źródło:
tvn24.pl
Nagranie spod granicy opublikowane przez MSWiA
Nagranie spod granicy opublikowane przez MSWiAMSWiA
wideo 2/21
MSWiANagranie spod granicy opublikowane przez MSWiA

Rada Północnoatlantycka zdecydowanie potępia przedłużającą się instrumentalizację nielegalnej migracji, sztucznie stworzoną przez Białoruś w ramach działań hybrydowych wymierzonych w Polskę, Litwę i Łotwę - podał w piątkowym oświadczeniu najważniejszy organ decyzyjny NATO.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Te bezduszne działania zagrażają życiu bezbronnych osób. Sojusznicy z NATO solidaryzują się z Polską, Litwą, Łotwą i innymi dotkniętymi tymi działaniami państwami Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz wspierają środki, kierując się podstawowymi wartościami i obowiązującym prawem międzynarodowym, podejmowane przez członków Sojuszu indywidualnie i zbiorowo, w odpowiedzi na sytuację, która wymaga ścisłej koordynacji z kluczowymi międzynarodowymi partnerami" - przekazała w piątek Rada Północnoatlantycka, odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Apel do władz w Mińsku

"Pozostaniemy czujni wobec ryzyka dalszej eskalacji i prowokacji Białorusi na jej granicach z Polską, Litwą i Łotwą. Sojusznicy z NATO wzywają Białoruś do zaprzestania tych działań, do poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności oraz do przestrzegania prawa międzynarodowego" - głosi oświadczenie.

Stan wyjątkowy na wschodniej granicyPAP

Autor:tas

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/MON_GOV_PL

Tagi:
Raporty: