TVN24 | Świat

Były minister i jego brat aresztowani. Są podejrzewani o powiązania z zamachami terrorystycznymi

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kab
Źródło:
PAP

Lankijska policja aresztowała w sobotę Rishada Bathiudeena, byłego ministra, a obecnie lidera jednej z partii opozycyjnych, oraz jego brata Riyaja. Obaj mężczyźni są przesłuchiwani w związku z podejrzeniami o powiązania z zamachami bombowymi na Sri Lance w 2019 roku.

Rzecznik policji Ajith Rohana potwierdził miejscowym mediom, że zatrzymań dokonano w związku z zamachami terrorystycznymi z kwietnia 2019 roku, w których zginęło 269 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Bracia Bathiudeenowie zostali aresztowani w Kolombo pod zarzutem podżegania i udzielenia pomocy zamachowcom-samobójcom. Jak dodał Rohana, mężczyznom formalnie nie postawiono jednak zarzutów i mają pozostać w areszcie przez 72 godziny.

Zamachy terrorystyczne na Sri Lance

Do serii samobójczych zamachów bombowych doszło w Niedzielę Wielkanocną, 21 kwietnia 2019 roku, w stołecznym Kolombo, pobliskim kurorcie turystycznym Negombo i w mieście Batticaloa na wschodnim wybrzeżu kraju.

Celami były trzy luksusowe hotele oraz trzy kościoły, w tym dwa katolickie. Zaplanowanie zamachów, dokonanych przez ośmiu mężczyzn z zamożnych lankijskich rodzin, przypisuje się dwóm miejscowym grupom islamistycznym, które deklarowały wierność tak zwanemu Państwu Islamskiemu.

Autor:momo/kab

Źródło: PAP