Tragedia w kurorcie. Spadli, robiąc selfie

TVN24


Na jednej z portugalskich plaż znaleziono we wtorek ciała pary turystów. Jak podają lokalne media, najprawdopodobniej próbowali zrobić selfie na tarasie widokowym. Spadli z wysokości około 30 metrów na plażę.

Portugalski dziennik "Correio da Manha" donosi, że do wypadku doszło w portugalskim kurorcie Ericeira. Para spadła na plażę Praia dos Pescadores (Plażę Rybaków)

Szef ratowników Rui Pereira da Terra powiedział agencji prasowej Lusa, że para najprawdopodobniej próbowała zrobić selfie na tarasie widokowym, który góruje nad plażą.

– Na ścianie znaleźliśmy telefon. Wszystko wskazuje, że ofiary próbowały zrobić selfie. Telefon prawdopodobnie wypadł z ręki jednej z nich. Próbowali go złapać i spadli – wyjaśnił.

Nie podano tożsamości ofiar. Początkowo informowano, że chodzi o parę Australijczyków. Później jednak media podały, że ofiary to około 30-letnia Brytyjka i jej około 40-letni towarzysz, Australijczyk.

Zwłoki na plaży

Para spadła w dół około 30 metrów. Doniesienia na temat znalezienia ich ciał są sprzeczne. "Correio da Manha" pisze, że we wtorek rano odnalazł je pracownik firmy sprzątającej plażę. Inny dziennik, "Jornal de Noticias", twierdził natomiast, że na zwłoki natknęli się rybacy."Najpierw rybacy myśleli, że to ludzie śpiący na plaży. Kiedy podeszli bliżej spostrzegli, że są martwi. Byli zszokowani tym, co zobaczyli" - podaje dziennik.Ericeira położona jest w odległości około 30 kilometrów od stolicy Portugalii, Lizbony. Jest to popularne miejsce wśród surferów.

Ericeira
Google Maps

Autor: pk//kg / Źródło: Guardian