TVN24 | Świat

Eksplozja samochodu pułapki w Mogadiszu. Atak wymierzony w konwój ONZ

TVN24 | Świat

Autor:
momo\mtom
Źródło:
Reuters, PAP
Zamach samobójczy w Mogadiszu wymierzony w konwój ONZ
ReutersZamach samobójczy w Mogadiszu wymierzony w konwój ONZ

W stolicy Somalii, Mogadiszu, doszło do eksplozji samochodu pułapki. Zamach samobójczy wymierzony był w konwój ONZ. Zginęło co najmniej osiem osób - podaje agencja Reutera, powołując się na miejscowe władze. Do ataku przyznała się powiązana z Al-Kaidą organizacja Al-Szabab.

Do eksplozji doszło, gdy konwój ONZ przejeżdżał obok szkoły. - Naliczyliśmy ośmiu zabitych i 17 rannych, w tym 13 uczniów - poinformował rzecznik miejscowej policji. Z kolei świadcząca w Somalii usługi pogotowia firma Amin podała, że karetki zabrały co najmniej 23 rannych. Na razie nie wiadomo, czy wśród poszkodowanych są pracownicy ONZ.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak pisze agencja Reutera, eksplozja była tak silna, że spowodowała zawalenie się ścian w pobliskich budynkach. Zniszczeniu uległy także znajdujące się w pobliżu samochody. - Najpierw wstrząsnął nami potężny wybuch, a potem ogłuszyły nas strzały - relacjonował pielęgniarz z pobliskiego szpitala, na którego w wyniku eksplozji zawalił się sufit. - Nasz szpital się zawalił, pobliska szkoła też. Nie wiem, ilu ludzi zginęło - mówił agencji Reutera. 

Zamach w Mogadiszu PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME
Zamach w Mogadiszu PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME

Do zamachu przyznała się radykalna islamistyczna organizacja terrorystyczna Al-Szabab. Grupa kontroluje część obszarów rolniczych Somalii i stanowi jedno z najpoważniejszych wyzwań stojących na drodze do zakończenia trwającego już trzy dekady konfliktu.

Autor:momo\mtom

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME