Świat

Śmierć na kolejce górskiej. "Kobieta wypadła z wagonika"

Świat


W amerykańskim parku rozrywki Six Flags Over Texas doszło do wypadku. Według relacji świadków, podczas jazdy kolejką górską, z jednego z wagonów wypadła kobieta. Zginęła na miejscu.

Wypadek miał miejsce w parku rozrywki Six Flags Over Texas w Arlington. Rzecznik parku Sharon Parker potwierdził, że kobieta zmarła, jednak nie powiedział, w jaki sposób.

Tragedia podczas zjazdu

Zdaniem świadków po prostu wypadła w czasie przejazdu. - Staliśmy w kolejce do następnej przejażdżki. Gdy nadjechały wagony, wybiegły z nich dzieci krzycząc, że ich matka wypadła podczas jazdy, one wpadły w histerię, nie wiedziały co robić - powiedziała Nadine Kelley.

- Pasażerowie, którzy siedzieli tuż za tą kobietą, relacjonowali, że wypadła, gdy zjeżdżali ze wzniesienia - dodała.

Zdaniem policji doszło do nieszczęśliwego wypadku, dlatego śledztwo nie będzie miało charakteru kryminalnego. Do czasu wyjaśnienia sprawy kolejka górska została zamknięta.

Drewniany kolos

Zbudowana w 1990 roku za 5,5 miliona dolarów Texas Giant była jedną z najwęższych drewnianych kolejek górskich na świecie.

W 2010 przeszła remont, podczas którego zamontowano metalowe szyny, pozostawiając drewnianą konstrukcję. W najwyższym punkcie sięga 47 metrów wysokości. Kolejki jada z prędkością do 105 km/h.

Autor: rf\mtom / Źródło: Reuters, cbsnews.com