TVN24 | Świat

Śmierć francuskiego ochotnika w Ukrainie. MSZ Francji potwierdza

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Ministerstwo spraw zagranicznych Francji poinformowało we wtorek, że drugi francuski ochotnik zginął w walce w Ukrainie. Potwierdzono w ten sposób poniedziałkowe doniesienia radia RTL.

"Dostaliśmy smutną wiadomość o tej śmierci. Składamy kondolencje jego rodzinie, z którą odpowiednie służby (…) są w kontakcie" - napisało w komunikacie biuro prasowe resortu spraw zagranicznych odnosząc się do informacji radia RTL na temat śmierci francuskiego ochotnika podczas walk w Ukrainie.

Żołnierze na stanowiskach bojowychNarciso Contreras/Anadolu Agency/Getty Images

Śmierć francuskiego ochotnika w walkach w Ukrainie

W poniedziałek o śmierci francuskiego ochotnika poinformowało radio RTL. "Zmarł w wyniku obrażeń 25 czerwca w obwodzie charkowskim. Miał 20 lat i 1 marca wstąpił do Międzynarodowego Legionu na Ukrainie" - podała stacja na Twitterze.

"Poważnie ranny, w śpiączce, Adrien D. był leczony w szpitalu polowym w obwodzie charkowskim" - dodało radio na swojej stronie internetowej. Na początku czerwca MSZ w Paryżu poinformował, że pierwszy francuski ochotnik zginął w walce na Ukrainie. Według RTL był to Wilfried Bleriot, "zabity 1 czerwca, którego pogrzeb odbył się we Francji 30 czerwca". Zdaniem stacji obecnie na Ukrainie walczy około 50 Francuzów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Narciso Contreras/Anadolu Agency/Getty Images

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości