Tragedia nad słowackim jeziorem, nie żyje 17-letni Polak

Autor:
Źródło:
myorava.sme.sk, tvn24.pl
Tragedia nad słowackim jeziorem, nie żyje 17-letni Polak
Tragedia nad słowackim jeziorem, nie żyje 17-letni PolakGoogle Maps
wideo 2/3
tvn24.pl17-latek zmarł

17-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego utonął w Jeziorze Orawskim na Słowacji. Nastolatek - jak przekazują słowackie media - zniknął pod taflą wody. Po kilkudziesięciu minutach został wyciągnięty na brzeg. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w niedzielę po południu. Jak opisuje portal My Orava, 17-letni Polak spędzał czas wraz z rodziną nad położonym tuż za polską granicą Jeziorem Orawskim, gdzie próbował przepłynąć całą zatokę w towarzystwie znajomego. Młody Polak w pewnym momencie zniknął pod powierzchnią wody i już się nie wynurzył. 

Do tragedii doszło w niedzielęGoogle Street View

Bliscy nastolatka wezwali pomoc. Po kilkudziesięciu minutach chłopaka zdołano wyciągnąć na brzeg. Niestety jego życia nie udało się uratować. 

Czytaj też: Tylko ryba nie utonie. Nie wyłączaj mózgu

Strażak ochotnik

Według medialnych doniesień, 17-latek służył w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej. Jego koledzy pożegnali go w mediach społecznościowych. Określili zmarłego jako "otwartego, radosnego, pomocnego i zaangażowanego strażaka".

W zeszłoroczne wakacje w Polsce utonęło 167 osób. Najczęściej toną mężczyźni, częściej w jeziorach i rzekach. W statystykach przeważają też starsze osoby, a mniej jest dzieci i młodzieży. 

Nastolatek wypoczywał nad Jeziorem OrawskimGoogle Street View
Do tragedii doszło w niedzielę
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:

Źródło: myorava.sme.sk, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości