Słabość do niej kosztowała "El Chapo" wolność. Aktorką interesuje się prokuratura

Instagram/katedelcastilloKate del Castillo - to pośrednio za sprawą aktorki narkotykowy boss "wpadł"

Meksykańska aktorka Kate del Castillo, która pomogła w zaaranżowaniu i przeprowadzeniu wywiadu twórcy kartelu Sinaloa Joaquina "El Chapo" Guzmana z Seanem Pennem, dostała wezwanie do prokuratury. Meksykańskie władze interesują jej relacje z narkotykowym bossem.

"El Chapo" został schwytany 8 stycznia, po 17 miesiącach od ucieczki z więzienia. Twórca gangu Sinaloa odpowiedzialny według amerykańskich władz za rozprowadzenia 25 proc. narkotyków trafiających do USA z Ameryki Południowej, na którym ciąży również odpowiedzialność za tysiące ofiar śmiertelnych wojen karteli, wpadł przez to, że udzielił wywiadu Seanowi Pennowi.

Doprowadziła do wywiadu "El Chapo" z Pennem

Do aktora, reżysera i producenta doprowadziła go meksykańska gwiazda Kate del Castillo. Aktorka robiąca od kilku lat również karierę w Hollywood, kontaktowała się dosyć często z narkotykowym bossem. "El Chapo" miał do niej słabość. W kontaktach z nią zaniedbał względy bezpieczeństwa. Dzięki SMS-om Guzmana do niej meksykańskie władze zorientowały się, iż pojawiła się szansa na jego schwytanie.

Wywiad z Pennem, w którym uczestniczyła też del Castillo, doprowadził do jego schwytania. Teraz prokuratura meksykańska postanowiła wezwać aktorkę na przesłuchanie. Ma się ona stawić w ostatnim tygodniu stycznia.

Jak pisze agencja Reutera, aktorka nie jest objęta bezpośrednim śledztwem, ale prokuratura chce wiedzieć, ile o "El Chapo" wiedziała i co tę dwójkę łączyło.

Media latynoamerykańskie w ostatnich dniach pisały m.in. o SMS-ach, które narkotykowy boss wysyłał aktorce. Podobno miał na jej punkcie "obsesję" i próbował zaskarbić sobie jej względy.

Jak przekazali meksykańscy prokuratorzy, Guzmana po 17 miesiącach od ucieczki z więzienia zgubiła jego własna megalomania. Kryminalista chciał, by na podstawie jego życia powstał o nim film. W Seanie Pennie widział kogoś, kto mógłby taki obraz zrealizować.

Saliendo de la red carpet del festival @holamexicoff gracias por presentar dos de mis película @elamericanothemovie y @visitantes

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kate del Castillo (@katedelcastillo) 8 Maj, 2015 o 7:38 PDT

Autor: adso//rzw / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/katedelcastillo

Pozostałe wiadomości