Świat

Skazany za rozsyłanie nagrań zbrodni dżihadystów

Świat

stuff.co.nzSkazany to 26-letni Imran Patel

Nowozelandczyk został skazany przez sąd w Auckland na karę trzech lat i dziewięciu miesięcy więzienia za rozsyłanie nagrań wideo z aktami przemocy dokonywanymi przez dżihadystyczną organizację Państwo Islamskie (IS).

26-letni Imran Patel przyznał się przed sądem, że "realizował, dystrybuował i posiadał" filmy wideo przedstawiające okrutną przemoc IS.

Jest pierwszą osobą w Nowej Zelandii, która została skazana na więzienie za posiadanie i rozsyłanie - jak pisze Reuters - niedopuszczalnego materiału związanego ze skrajną przemocą. Do tej pory wszystkie takie zarzuty były związane z nieprzyzwoitymi materiałami dotyczącymi dzieci - tłumaczył sędzia sądu okręgowego w Auckland Russell Collins.

Patel wysyłał wiadomości tekstowe z linkiem do materiału wideo IS, na którym zarejestrowano ścięcie w ubiegłym roku przez bojowników IS 52 osób. Policja znalazła laptopa zawierającego 62 niedopuszczalne materiały pokazujące ekstremalną przemoc i okrucieństwo.

Podsądny powiedział policji, że chciał dostarczyć informacji na temat tego, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, ponieważ - jak tłumaczył - zachodnie media nie zajmują wyważonego stanowiska.

Autor: kło\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: stuff.co.nz

Pozostałe wiadomości