Świat

Skandal na Harvardzie. Dziesiątki studentów zawieszonych za ściąganie

Świat

ChensiyuanZawieszenie w Harvardzie trwa zazwyczaj od dwóch do maksymalnie czterech semestrów.

Ponad 60 studentów prestiżowego amerykańskiego Uniwersytetu Harvarda zostało zawieszonych po przyłapaniu ich na oszukiwaniu przy egzaminach końcowych - podały władze uczelni.

To największy skandal do jakiego doszło w jednej z uczelni należących do elitarnej Ligi Bluszczowej (8 prestiżowych uczelni w USA) w ostatnich latach. Sprawa wyszła na jaw pod koniec semestru letniego i dotyczy niemal 125 studentów. Wykładowcy zauważyli podobieństwa w pracach rozwiązywanych przez studentów w ramach egzaminów końcowych w domach. Wskazywały one na to, iż mimo wyraźnego zakazu współpracowali oni ze sobą.

Oszukiwanie piętnowane

Jeden z dziekanów uczelni Michael Smith rozesłał w piątek oświadczenie, z którego wynika, że ponad połowa studentów, których sprawy dyscyplinarne były rozpatrywane przez władze uczelni została zawieszona.

W zajęciach, których dotyczy sprawa uczestniczyło 279 studentów. "W ponad połowie rozpatrywanych w związku z tą sprawą przypadków władze uczelni nakazały studentom zrezygnować na jakiś czas z nauki - poinformował Smith. - W pozostałych przypadkach studenci otrzymali okres próbny". Zawieszenie trwa zazwyczaj od dwóch do maksymalnie czterech semestrów. W Stanach Zjednoczonych przypadki oszukiwania podczas studiów są bardzo piętnowane i stanowczo zwalczane.

Autor: mac//kdj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Chensiyuan