Sikorski: Umocniliśmy pozycję Polski

TVN24

Aktualizacja:
TVN24Sikorski uważa, że prezydencja w UE poprawiła wizerunek kraju

- Polska prezydencja doprowadziła do poprawy wizerunku oraz wzmocnienia pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej - oświadczył w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski. Minister przekonywał posłów, że bilans naszego przewodnictwa w Radzie UE jest korzystny.

Sikorski podsumowywał w czwartek w Sejmie polską prezydencję. Mówił m.in., że rząd umocnił pozycję Polski nie tylko w UE, ale w ogóle na arenie międzynarodowej i dał dowód swojej europejskości, poczucia odpowiedzialności za interes całej UE.

Przekonywał, że w ostatnich sześciu miesiącach "załatwiliśmy kilka spraw ważnych dla Polski" oraz "potwierdziliśmy naszą pozycję jako znaczącego państwa członkowskiego".

Jak ocenił, Polska pokazała się podczas prezydencji "jako wiarygodny i odpowiedzialny partner, który potrafi osiągać założone cele i sprawnie zarządzać sprawami całej UE, a także ułatwiać osiąganie kompromisów".

Według Sikorskiego w czasie prezydencji mieliśmy wpływ na kierunek debaty i decyzji w UE.

- Uważamy, że prezydencja doprowadziła do poprawy wizerunku naszego kraju i do lepszego poznania Polski w UE - powiedział minister. I dodał: - Zdaliśmy sprawdzian efektywności, dojrzałości Polski.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24