TVN24 | Świat

Seul: Korea Północna wystrzeliła rakiety w kierunku Morza Japońskiego

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP, Reuters

Dowództwo południowokoreańskich sił zbrojnych przekazało, że Korea Północna wystrzeliła we wtorek kilka pocisków manewrujących krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego. Niedługo potem północnokoreańskie myśliwce wystrzeliły pociski powietrze-ziemia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Według komunikatu południowokoreańskiego wojska, pociski zostały wystrzelone nieopodal miasta Munczon w prowincji Kangwon na południu kraju. Według BBC, po pokonaniu około 150 kilometrów wylądowały w Morzu Japońskim, oddzielającym Półwysep Koreański od Japonii.

Google Maps

Jak podała agencja AP, kilkadziesiąt minut potem północnokoreańskie myśliwce wystrzeliły nieznaną liczbę pocisków powietrze-ziemia.

10 kwietnia Kim Dzong Un odwiedził bazę wojskową

Do zdarzenia doszło w 108. rocznicę urodzin założyciela KRL-D Kim Ir Sena. Jest to kolejna z serii prób pocisków rakietowych i artyleryjskich przeprowadzonych przez Pjongjang w ostatnich tygodniach. W tym samym czasie północnokoreański reżim ostro krytykował amerykańskich dyplomatów i sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, oskarżając ich o sabotowanie negocjacji w sprawie programu nuklearnego i rakietowego Korei Północnej.

W niedzielę północnokoreańskie media państwowe podały, że Kim Dzong Un odwiedził 10 kwietnia bazę wojskową i obserwował ćwiczenia.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: KCNA