Seszele otwierają się na turystów

TVN24 | Świat

Autor:
mart/dap
Źródło:
PAP
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskimTVN24
wideo 2/33
Koronawirus na świecie

Jak poinformowały władze Seszeli, granice tego państwa zostaną w marcu otwarte dla turystów. Przyjezdni będą jednak musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Po przyjeździe nie będą objęci kwarantanną.

- Seszele zostaną ponownie otwarte dla turystów z całego świata (...) 25 marca - powiedział Seychelles News Agency minister spraw zagranicznych i turystyki Sylvestre Radegonde. Wstępu do kraju nie mieliby tylko turyści z Republiki Południowej Afryki.

SeszeleShutterstock

Konieczny negatywny test, brak kwarantanny

Urlopowicze będą potrzebowali negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem. Nie będą objęci kwarantanną, ale będą musieli zatrzymywać się w hotelach posiadających certyfikat zgodności z wymogami związanymi z pandemią.

Obowiązkowe będą noszenie maseczek, dezynfekcja dłoni i zachowywanie dystansu społecznego.

- Mamy nadzieję, że da to gospodarce wytchnienie, którego potrzebuje gospodarka, kraj - powiedział Radegonde.

Spadek przychodów z turystyki

Władze zamknęły granice Seszeli na początku pandemii, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak podała Agencja Reutera, przychody z turystyki spadły w tym kraju w 2020 roku o 61 proc.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w kraju do tej pory potwierdzono co najmniej 2618 przypadków COVID-19 i 11 zgonów. Szczepienia preparatem chińskiej firmy Sinopharm ruszyły w styczniu.

Autor:mart/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: