Serbia. Wyciek amoniaku po wykolejeniu pociągu. Ponad 50 przypadków zatrucia

Autor:
ks/tr
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w rejonie miasta Pirot w południowo-wschodniej Serbii
Do zdarzenia doszło w rejonie miasta Pirot w południowo-wschodniej Serbii
Do zdarzenia doszło w rejonie miasta Pirot w południowo-wschodniej Serbii

W niedzielę wieczorem w rejonie miasta Pirot w południowo-wschodniej Serbii doszło do "wycieku amoniaku i rozproszenia się jego dużej ilości w atmosferze" - podał serbski resort spraw wewnętrznych w komunikacie prasowym. Doszło do ponad 50 przypadków zatrucia.

- Było 51 przypadków zatrucia. Siedem osób przewieziono do szpitala w Niszu - powiedział na konferencji prasowej burmistrz Pirot Vladan Vasić.

Dodał, że "w części miasta", liczącego około 60 tys. mieszkańców, wprowadzono stan wyjątkowy.

Pociąg wykoleił się w niedzielę wczesnym wieczorem. Doszło do "wycieku amoniaku i rozproszenia się jego dużej ilości w atmosferze" - podał serbski resort spraw wewnętrznych w komunikacie prasowym.

Władze apelują do mieszkańców

Ministerstwo zaapelowało do okolicznych mieszkańców, aby nie wychodzili z domów i mieszkań. Ruch na kilku pobliskich drogach został wstrzymany.

Pociąg składał się z 20 cystern przewożących toksyczne materiały z sąsiedniej Bułgarii - poinformowała państwowa kolejowa firma przewozowa Srbija Kargo.

Firma poinformowała także, że pociąg wykoleił się "poza obszarem miejskim" i że na miejscu wypadku nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości