Świat

Separatyści zapowiadają powszechną mobilizację. "To wojna domowa"

Świat


Liderzy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej ogłosili powszechną mobilizację sił separatystów - donosi Interfax. Jak wyjaśnił jeden z separatystycznych przywódców, ma to być odpowiedź na działania ukraińskich władz w Słowiańsku. - Oznacza to tylko jedno: wojnę domową - zapowiedział.

Po przerwie świątecznej ukraińskie władze wznowiły operację antyterrorystyczną na wschodzie kraju. W okolicach Słowiańska w obwodzie donieckim pojawiły się transportery opancerzone. Ukraińskie MSW poinformowało, że podczas odblokowywania dojazdów do opanowanego przez prorosyjskich separatystów miasta zginęło "co najmniej pięciu terrorystów".

Sytuację w Słowiańsku skomentował w rozmowie z agencją Interfax jeden z liderów samozwańczej Donieckej Republiki Ludowej. Zapowiedział powszechną mobilizację sił separatystów ze wschodu Ukrainy.

- W Słowiańsku toczy się operacja sił zbrojnych. Oznacza to tylko jedno: wojnę domową - powiedział, cytowany przez Interfax.

Powołanie Donieckiej Republiki Ludowej ogłosili na początku kwietnia prorosyjscy separatyści, którzy zapowiedzieli, że chcą przyłączenia do Federacji Rosyjskiej.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: kg//rzw / Źródło: Interfax, Kyiv Post

Tagi:
Raporty: