#SaveDonbassPeople. Internauci apelują o pokój na Ukrainie

TwitterAkcja na Twitterze przypomina apel ws. nigeryjskich licealistek

Ukraińcy rozkręcają w internecie akcję, która ma zwrócić uwagę świata na tragiczne wydarzenia w Donbasie. W mediach społecznościowych zamieszczają swoje zdjęcia z kartką papieru z napisem: "#SaveDonbassPeople" (#Ocalcie mieszkańców Donbasu").

Internetowa akcja jest wzorowana na innej, która dotyczyła jednak wydarzeń w Nigerii. Wówczas internauci robili sobie zdjęcia z białą kartką z apelem do islamistów z Boko Haram, którzy uprowadzili około 200 licealistek. "#Oddajcie nasze dziewczynki" - głosiło hasło.

Akcja stała się bardzo popularna w sieci, bo fotografie z apelem zamieszczały amerykańskie aktorki, modelki i celebrytki, a także sama Michelle Obama.

Hashtag dla Donbasu

Niedawno podobną akcję zainicjowali Ukraińcy. Podobnie jak w nigeryjskiej wersji, apel poprzedzony jest tzw. hashtagiem, dzięki któremu dyskusja nie ginie w czeluściach internetu.

Na profilu na Twitterze ludzie dodają zdjęcia z kartką, pojawiają się też drastyczne zdjęcia tych, którzy zginęli w Donbasie. Ludzie "podrzucają" sobie artykuły i prowadzą dyskusję.

Zdecydowana większość apeluje: "Ocalenie mieszkańców Donbasu od rosyjskich sabotażystów". Pojawiają się też jednak apele o ochronę przed "ukraińską armią".

Autor: pk//gak / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości