Sarko wie, ale nie powie


- Są duże szanse, że dowiecie się o tym, kiedy będzie po wszystkim - tak enigmatycznie prezydent Francji Nicolas Sarkozy odpowiedział na kolejne nagabywania dziennikarzy w sprawie jego ślubu z Carlą Bruni.

Sarkozy dodał, że jego związek z włoską byłą top modelką i piosenkarką jest "poważny" i to nie media będą ustawiać datę jego sformalizowania. Prezydent odpowiedział w ten sposób na nieustające spekulacje już nie tylko prasy kolorowej na temat jego związku. Poniedziałkowy "Journal du Dimanche" podał nawet, że ślub odbędzie się 9 lutego.

Nie mieszajcie w to mojego syna

Ślub najbardziej znanej pary Francji zbliża się niechybnie wielkimi krokami, a tymczasem francuski filozof Raphael Enthoven, który jest ojcem 6-letniego Aureliena - dziecka Carli Bruni, zaapelował do mediów o poszanowanie wizerunku ostatnio bardzo często fotografowanego syna.

Adwokat Enthovena powiedziała agencji France Presse, że wielu grupom medialnym pisemnie przypomniano o obowiązku ochrony wizerunku Aureliena.

Chłopiec był w ostatnim czasie bardzo często fotografowany podczas nagłośnionego medialnie pobytu Sarkozy'ego i Bruni w Egipcie i Jordanii. Raphael Enthoven przeciwny jest publikowaniu bez jego zgody zdjęć syna lub zdjęć pozwalających na rozpoznanie dziecka "w sytuacjach intymnych i kiedy wypoczywa" - wyjaśniła mecenas Angelique Beres.

Napomnienie o obowiązku poszanowania wizerunku dziecka wysłano do trzech głównych grup prasowych we Francji: Hachette-Filipacchi ("Journal du Dimanche", "Elle", "Paris-Match"), Prisma Presse ("Voici", "Gala") i Montadori ("Closer").

Źródło: Reuters, PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości