Bloomberg: Rosja prawdopodobnie znalazła port pozwalający jej obejść sankcje naftowe

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP

Bloomberg podał, że Rosja prawdopodobnie znalazła port pozwalający jej dostarczać ropę naftową z obejściem zachodnich sankcji. Agencja przekazała, że jest to niewielki egipski terminal naftowy El-Hamra na Morzu Śródziemnym.

Według informacji Bloomberga 24 lipca rano do terminalu dostarczono ładunek około 700 tysięcy baryłek rosyjskiej ropy i już po kilku godzinach inny statek, zabrał część lub nawet całą tę dostawę z portu.

Terminal naftowy El-HamraMapy Google

Terminal El-Hamra ma sześć zbiorników, które mogą pomieścić 1,5 miliona baryłek ropy naftowej. Umożliwia też mieszanie rosyjskiego surowca z egipskim.

Kiedy statek z rosyjską ropą wypływał z terminalu El-Hamra 28 lipca, jego baki były niemal pełne. Teraz jest on zacumowany przy terminalu naftowym Ras-Szokeir na egipskim wybrzeżu Morza Czerwonego, gdzie także można mieszkać ropę rosyjską z egipską.

W czerwcu Rada UE zatwierdziła kolejny pakiet sankcji przeciw Rosji, przewidujący zakaz kupna, importu i przewożenia rosyjskiej ropy naftowej oraz niektórych produktów naftowych do UE. Embargo na ropę naftową dotyczy surowca sprowadzanego drogą morską.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości