Samotna Julia. "Król czekolady" nie przyszedł na debatę

European People's Party CC BY 2.0Julia Tymoszenko chce zostać prezydentem Ukrainy

W piątkowy wieczór miała odbyć się debata przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi na Ukrainie. Spotkanie kandydatów doszło do skutku, ale udziału nie wziął w nim główny zainteresowany, czyli faworyt Petro Poroszenko.

Debatę zaplanowano na piątkowy wieczór. W telewizyjnym studio mieli spotkać się faworyci wyborów: Petro Poroszenko, Julia Tymoszenko, Sierhij Tihipko i Walerij Konowaluk.

Na portalach społecznościowych pojawiły się zdjęcia samotnej Julii Tymoszenko.

Napięty grafik

"Król czekolady" już wcześniej informował, że nie weźmie w niej udziału, bo ma wypełniony grafik tego dnia. Twierdził, że ma zaplanowane spotkania wyborcze w regionach oraz spotkania z ambasadorami Norwegii i Danii, a także ambasadorem Unii Europejskiej na Ukrainie Janem Tombińskim.

W wyborach prezydenckich na Ukrainie - według oficjalnych danych - wystartuje 21 kandydatów. Najlepsze notowania w sondażach przedwyborczych ma biznesmen i były minister spraw zagranicznych Petro Poroszenko. Popiera go ponad połowa osób, które zdecydowały się na udział w głosowaniu. Na dalszych miejscach są była premier Julia Tymoszenko (ok. 10 proc.) i były wicepremier Serhij Tihipko (prawie 9 proc.).

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: pk/tr / Źródło: kresy.pl, lb.ua

Źródło zdjęcia głównego: European People's Party CC BY 2.0

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości