Świat

Samolot zmiażdżył autobus. 10 ofiar

Świat


Co najmniej 10 osób zginęło w katastrofie samolotu transportowego na międzynarodowym lotnisku w stolicy Ghany - Akrze. Okoliczności tragedii nie są jasne.

Jak na razie informacje o zdarzeniu nie są spójne. Według niektórych relacji, do katastrofy doszło podczas lądowania, a według innych - podczas próby startu.

Z relacji świadków wynika, że maszyna nie zdołała wyhamować na pasie startowym, przebiła ogrodzenie lotniska i uderzyła w autobus pełen pasażerów, który przejeżdżał pobliską drogą. Pojazd został zupełnie zniszczony. Uszkodzonych zostało też kilka samochodów.

Załoga przeżyła

Lokalna telewizja przekazała obrazy poważnie uszkodzonego samolotu leżącego na drodze. Maszyna należała do nigeryjskiego przewoźnika Allied Cargo.

Ofiary śmiertelne to pasażerowie autobusu oraz prawdopodobnie osoby, które znajdowały się w samochodach. Czteroosobowa załoga samolotu przeżyła.

Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Rejon katastrofy otoczyły policja i wojsko.

Bez komentarza

Rzecznik międzynarodowego portu lotniczego Kotoka odmówił udzielenia informacji na temat katastrofy, podobnie jak rzecznik policji.

W pobliżu lotniska znajduje się stadion El-Wak, niedawno wybudowane wysokościowce, hotele i siedziba ministerstwa obrony Ghany. Jest to też rejon, w którym gromadzą się miejscowi muzułmanie przed pielgrzymką do Mekki.

Autor: MAC/ŁUD / Źródło: PAP