Samolot zderzył się z ptakiem podczas lądowania. Powstała potężna dziura

Twitter.com /Pastor EllenPo zderzeniu z ptakiem samolot musiał wylądować na najbliższym lotnisku

Airbus 319 linii lotniczych Air Namibia ze 112 pasażerami na pokładzie zderzył się z niezidentyfikowanym na razie ptakiem przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Namibii. Pilotom udało się wylądować. Pasażerka opublikowała na Twitterze zdjęcia zniszczeń, do jakich doszło podczas incydentu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 stycznia.

Intensywne szkolenie

Rzecznik linii lotniczych Paul Nakawa poinformował, że "duży ptak uderzył w jeden z czterech należących do Air Namibia samolotów A319, który wykonywał lot z Luandy w Agoli i miał właśnie wylądować na lotnisku międzynarodowym Hosea Kutako. Ciało ptaka uderzyło w dolną część maszyny".

Samolot przewożący 112 pasażerów bezpiecznie wylądował, a wszyscy obecni na pokładzie zostali sprawnie ewakuowani.

Z powodu zdarzenia kilka lotów było opóźnionych.

- Nie zawsze udaje się uniknąć zderzenia z ptakami, jednak dzięki intensywnemu szkoleniu nasi piloci są w stanie zrobić wszystko co w ich mocy, by zapewnić pasażerom bezpieczeństwo - podkreślił Nakawa.

Niebezpieczne zderzenie

Na początku stycznia kilkudziesięciu brytyjskich turystów przeżyło dramatyczne chwile, gdy wyczarterowany samolot startujący z Southampton do Alicante w Hiszpanii zderzył się z ptakiem i musiał awaryjnie lądować. Ptak wleciał do śmigła i uszkodził jeden z silników. Po 30 minutach krążenia nad lotniskiem piloci bezpiecznie posadzili Embraera E175.

Autor: asz//rzw / Źródło: "Daily Mail"

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com /Pastor Ellen

Pozostałe wiadomości