Świat

Rzym spodziewa się 7 milionów wiernych na kanonizacji

Świat

wikipedia.orgRzym i Watykan będą pod koniec kwietnia oblężone

Już nie 5 milionów osób, ale 7 milionów spodziewają się władze Rzymu w dniach od Wielkiego Tygodnia do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Przewiduje się, że na mszę kanonizacyjną 27 kwietnia przyjedzie około 300 tysięcy Polaków.

Według prognoz władz Wiecznego Miasta, o których pisze w środę dziennik „La Repubblica”, masowy napływ pielgrzymów rozpocznie się w Wielki Piątek 18 kwietnia. Wierni z całego świata przyjadą na Drogę Krzyżową w Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wielu pozostanie na następne uroczystości Triduum Paschalnego i Wielkanocy w Watykanie.

W zarządzie włoskiej stolicy prowadzone są intensywne przygotowania, by przyjąć najwyższą od lat liczbę pielgrzymów i turystów. Największym wyzwaniem będzie kanonizacja dwóch papieży i to na tym wydarzeniu koncentrują się prowadzone już działania.

Całe miasto będzie żyło kanonizacją

Wiadomo, że ze względu na to, iż na samym placu Świętego Piotra zmieści się około 200 tysięcy wiernych, trzeba przygotować kilka innych punktów w mieście, gdzie będą oni mogli się zgromadzić i obserwować ceremonię. Wielkie telebimy zostaną ustawione na Piazza del Popolo, koło Koloseum i koło bazyliki Matki Bożej Większej. W nocy z 26 na 27 kwietnia otwartych będzie wiele rzymskich kościołów, w których odbędą się czuwania modlitewne. Jak wynika z najnowszych danych branży turystycznej w Rzymie zarezerwowano już 85 procent miejsc w rzymskich hotelach, pensjonatach, domach pielgrzyma i w schroniskach na kanonizację dwóch papieży.

Autor: mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Raporty: