Świat

Rządowa gazeta nabrała się na żart. "Kim Dzong Un najbardziej seksownym mężczyzną 2012"

Świat


Oficjalna gazeta rządowa Komunistycznej Partii Chin "Renmin Ribao" nabrała się na żart amerykańskiego serwisu satyrycznego "The Onion" i umieściła na swoich stronach zdjęcia północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una uznanego ironicznie przez "The Onion" "najbardziej seksownym mężczyzną 2012".

W 55-stronnicowej rozkładówkce "Renmin Ribao" znalazły się zdjęcia przedstawiające przywódcę Korei Północnej m.in na koniu, trzymającego dzieci i pozdrawiającego swoją armię.

Gazeta zdecydowała się także na przedruki niektórych cytatów z "The Onion": "z jego zabójczo przystojną, okrągłą twarzą, urokiem chłopca, ale również z silną posturą, ten urodzony w Phenianie czarujący mężczyzna jest spełnieniem marzeń wszystkich kobiet" - pisała gazeta cytując amerykański serwis.

- Nie chcę powiedzieć, że jestem zaskoczony - powiedział dziennikarz "The Onion" Will Tracy komentując artykuł. - Takie rzeczy się zdarzały już wcześniej, więc nigdy nie jest to dla mnie zaskoczenie. Chociaż to w sumie radość za każdym razem - dodał.

Po tym, jak serwis dowiedział się o ukazaniu się materiału w chińskiej gazecie, "The Onion" wprowadził na swojej stronie uaktualnienie swojego artykułu.

"Aby uzyskać więcej informacji, proszę odwiedzić naszych przyjaciół z "Renmin Ribao" w Chinach - dumnego, komunistycznego pomocnika "The Onion", towarzysze" - podał serwis.

W rankingu "najbardziej seksownych mężczyzn" wcześniej znalazł się prezydent Syrii Baszar al-Asad oraz finansowy oszust Bernard Madoff.

Autor: abs//bgr/k / Źródło: BBC, Reuters