Świat

Ruszył następca "News of the World"

Świat

Aktualizacja:

Rupert Murdoch, właściciel News Corporation, wydał pierwszy numer nowego tabloidu "The Sun on Sunday". Ma on zastąpić, zamknięty z powodu hakerskiego skandalu, "News of the World".

Właściciel takich tytułów jak "The Times" i "New York Post", wystartował z nową bulwarówką "The Sun on Sunday". Jej wydawcą będzie Dominic Mohan. Gazeta ma zastąpić "News of the World", który został zamknięty pół roku temu w związku ze skandalem hakerskim.

Mutacja "Suna"

Tabloid jest dodatkowym wydaniem, ukazującego się od poniedziałku do soboty "The Sun". Ma również te same stałe działy i redagowany jest przez ten sam zespół, co oznacza dla niego dodatkowe obowiązki. Pierwszy numer uświetnił m.in. kucharz-celebryta Heston Blumenthal, abp Yorku dr John Sentamu, irlandzki trener piłkarski i były piłkarz Roy Keane. Jako ekspertka mody występuje także Nancy Dell'Olio - była narzeczona byłego trenera piłkarskiej reprezentacji Anglii Svena Erikssona.

Nieustraszona i etyczna

"SoS" zapowiedziała, że będzie "nieustraszona, bezpośrednia, złośliwa i zabawna". Jednocześnie podjęła zobowiązanie do realizowania wysokich etycznych standardów. Chce uniknąć skandali, które doprowadziły do aresztowania 10 pracujących w "News of the World" dziennikarzy. "Będziecie mogli zaufać naszym dziennikarzom, że będą stosowali się do zasad przyzwoitości podczas zbierania materiałów do swoich publikacji."- zapewniła gazeta.

Mniej natarczywy ton

Potentat medialny chce, aby jego nowy tytuł przybrał mniej natarczywy i bardziej przyjazny kobietom ton. Ma również nadzieję na odzyskanie pozycji lidera na rynku. Liczy na sprzedaż przynajmniej dwóch, a może nawet milionów egzemplarzy. Murdoch osobiście nadzorował końcowe etapy produkcji nowego tytułu i obserwował druk ponad 3 milionów kopii gazety.

Rynek sprzyja

Eksperci nie są przekonani, czy obecny stan czytelniczego rynku na Wyspach sprzyja wprowadzaniu nowego prasowego tytułu. O ile jeszcze 10 lat temu weekendowa prasa rozchodziła się w ilości 14,3 mln egzemplarzy, o tyle teraz jest to niespełna 7,8 mln.

las//gak

Źródło: guardian.co.uk, PAP