Pożar w szpitalu covidowym w Bukareszcie. Co najmniej czterech pacjentów zginęło

TVN24 | Świat

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP, Reuters

W pożarze, który wybuchł w piątek rano w szpitalu Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych im. Matei Balsa w Bukareszcie, zginęły co najmniej cztery osoby. Wszystkie ofiary śmiertelne to pacjenci z COVID-19. Ponad stu pacjentów musiało zostać ewakuowanych.

Według rumuńskich mediów do pożaru w jednym ze szpitalnych budynków doszło przed godz. 5. Strażakom udało się ugasić ogień po ponad dwóch godzinach. Trzy osoby zostały znalezione martwe, czwarta zmarła mimo prób reanimacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

102 pacjentów musiało zostać ewakuowanych. Część z nich została przeniesiona do innych szpitali. - Z informacji, które obecnie posiadamy, żaden z (ewakuowanych - red.) pacjentów nie ma poparzeń - powiedział dziennikarzom wiceminister spraw wewnętrznych odpowiedzialny za sytuacje kryzysowe Raed Arafat.

Szpital im. Matei Balsa to jedna z największych w rumuńskiej stolicy placówek medycznych, gdzie leczone są osoby z koronawirusem. Jak podaje agencja Reutera, szpital został zbudowany w 1953 roku i został całkowicie odnowiony.

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP, Reuters