Świat

Rozbił samolot, zginęło 150 osób. Pisał: sypiam dwie godziny dziennie, miewam ataki paniki

Świat

[object Object]
Andreas Lubitz rozbił samolot pasażerski w marcu ubiegłego rokutvn24
wideo 2/22

Andreas Lubitz, który w marcu ub. r. rozbił celowo samolot pasażerski w Alpach, zabijając oprócz siebie 149 osób, zdradzał oznaki psychozy. Kilka tygodni wcześniej jeden z opiekujących się pilotem lekarzy miał napisać: "Na Boga, nie chciałbym, by ten człowiek pilotował jakikolwiek samolot". Fragmenty korespondencji i dokumentacji medycznej w tej sprawie opublikował francuski "Le Parisien". Materiał "Faktów z zagranicy". Program od poniedziałku do piątku o 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Andreas Lubitz, który w marcu ub. r. rozbił celowo samolot pasażerski, zabijając 149 osób, zdradzał oznaki psychozy. Kilka tygodni wcześniej jeden z opiekujących się pilotem lekarzy miał napisać: "Na Boga, nie chciałbym, by ten człowiek pilotował jakikolwiek samolot".

Dwa tygodnie przed katastrofą niemieckiego samolotu, pilotujący go Andreas Lubitz w mailu do psychiatry napisał: "Sypiam nie więcej niż dwie godziny dziennie, miewam ataki paniki”.

30 konsultacji wciągu trzech miesięcy

Gazeta "Le Parisien" dotarła do korespondencji pomiędzy Lubitzem a jego lekarzami oraz do opinii tych ostatnich. Z dokumentów wynika, że jeden z psychiatrów stwierdził u pilota psychozę; według lekarza stan Lubitza mógł zagrażać bezpieczeństwu innych.

W mailu z 10 marca 2015 roku - na dwa tygodnie przed tragicznym lotem - niemiecki pilot skarżył się, że jego depresja rozpoczęła się w grudniu 2014 roku, kiedy dowiedział się, że powoli traci wzrok. Z dokumentów medycznych wynika jednak, że problemy ze wzrokiem miały tło psychologiczne, czego nie chciał zaakceptować. Według francuskiej gazety, od stycznia do marca ubiegłego roku Lubitz miał zasięgnąć opinii ponad 30 lekarzy, w tym tylko w marcu siedmiu okulistów i lekarzy pierwszego kontaktu. Ostatnia wizyta odbyła się 20 marca - cztery dni przed katastrofą.

Jeden z lekarzy, którego Niemiec odwiedził pod koniec lutego zeszłego roku, wyznał policji, że podczas wizyty myślał o tym, że Lubitz nie powinien wsiadać za stery samolotu. Niemiecki pilot 24 marca 2015 roku celowo rozbił maszynę lecącą z Barcelony do Dusseldorfu, należącą do linii German Wings. Zabił jednocześnie 149 pasażerów.

WIĘCEJ MATERIAŁÓW "FAKTÓW Z ZAGRANICY"

Autor: tmw//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości