Świat

"To chłopiec!". Księżna Meghan urodziła

Świat


Księżna Sussex Meghan urodziła chłopca - poinformowała para książęca Harry i Meghan na Instagramie. Chłopiec jest siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu.

Chłopiec waży 3,2 kilograma. Zarówno on, jak i matka czują się dobrze - podano w komunikacie Pałacu Buckingham. Jak zaznaczono wcześniej, poród zaczął się wczesnym porankiem, a księżnej towarzyszył mąż. Później sprecyzowano, że poród nastąpił o godzinie 5.26. Jako pierwsza o narodzinach dziecka dowiedziała się królowa Elżbieta II.

Według wcześniejszych zapowiedzi para chciała zachować prywatność wokół narodzin pierwszego dziecka.

Wkrótce pokażą dziecko światu

- Mamy syna, urodził się rano. To zdrowy chłopiec, mama i dziecko czują się bardzo dobrze. To było najbardziej niesamowite doświadczenie, jakie w ogóle mogłem sobie wyobrazić - ogłosił książę Harry. Przekazał, że jest pełen podziwu dla wszystkich matek. - Oboje jesteśmy podekscytowani. Dziękujemy za wsparcie i wyrazy sympatii, jakie dostajemy. To niesamowite, dlatego chcieliśmy podzielić się ta radosną nowiną - dodał.

Harry przyznał, że para nie zdecydowała jeszcze o imieniu dla potomka. - Za dwa dni, zgodnie z planem spotkamy się, żeby pokazać wam naszego syna - zapowiedział. - Nie byłem przy wielu narodzinach, w zasadzie to pierwszy, przy którym byłem. Było niesamowicie. Jestem tak bardzo bardzo dumny z żony. I powiem jak każdy rodzic, dla którego jego dziecko jest najwspanialsze, ale to maleństwo jest rozkoszne, jestem wniebowzięty - mówił z uśmiechem.

Siódmy w kolejce do tronu

Księżna Meghan od paru tygodni nie pojawiała się publicznie. Razem z księciem Harrym przeprowadziła się niedawno do domu w Windsorze. W nim, wspierana przez swoją matkę, czekała na poród. W gotowości na przyjęcie nowego członka królewskiej rodziny był oddalony o pół godziny drogi szpital.

Dwa dni temu książę Harry skrócił zaplanowaną na przyszły tydzień wizytę w Holandii ze względu na problemy logistyczne z przyjazdem towarzyszących mu dziennikarzy. Spekulowało się jednak, że decyzja może mieć związek z wyczekiwanymi narodzinami jego dziecka z księżną Sussex.

Dziecko Meghan i Harry'ego jest siódme w kolejce do brytyjskiego tronu.

Dzieci urodzone w rodzinie królewskiej zazwyczaj są chrzczone w okolicach trzeciego miesiąca życia, co sugerowałoby, że dojdzie do tego w sierpniu lub wrześniu. Ceremonia najprawdopodobniej odbędzie się w kaplicy św. Jerzego, gdzie odbył się też ślub pary. Na razie nie wiadomo, kto zostanie wybrany na rodziców chrzestnych chłopca. W reakcji na informację o narodzinach "Baby Sussex" na niebiesko podświetlono słynną londyńską BT Tower, na której wyświetlono napis: "To chłopiec!". Wieczorem specjalnie podświetlone ma także być między innymi koło obserwacyjne London Eye.

Autor: akw\mtom / Źródło: BBC, tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości