Sankcje dla 39 obywateli Wielkiej Brytanii. Mają zakaz wjazdu do Rosji

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP
Rosyjski sprzęt wojskowy podczas parady w Dzień Zwycięstwa
Rosyjski sprzęt wojskowy podczas parady w Dzień ZwycięstwaReuters Archive
wideo 2/35
Reuters ArchiveRosyjski sprzęt wojskowy podczas parady w Dzień Zwycięstwa

Sankcje dla 39 obywateli Wielkiej Brytanii wprowadziło ministerstwo spraw zagranicznych Rosji. Były premier David Cameron i 38 innych osób otrzymali zakaz wjazdu na rosyjskie terytorium. O nałożeniu sankcji poinformowała agencja Ukrinform, powołując się na rosyjski resort.

Na rosyjskiej liście sankcyjnej znaleźli się politycy, biznesmeni i dziennikarze, którzy, jak twierdzi MSZ Rosji, "przyczyniają się do wrogiego kursu Londynu, którego celem jest demonizowanie naszego kraju i jego międzynarodowa izolacja". Łącznie jest to 39 osób z Wielkiej Brytanii, które otrzymały zakaz wjeżdżania do Rosji.

Kto na liście?

Na czele listy stoi były premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Oprócz niego są tam lider Partii Pracy Keir Strammer, członek Izby Lordów George Robertson, sekretarze gabinetu ministrów Szkocji Angus Robertson i Fiona Hyslop, szef Brytyjsko-Ukraińskiej Izby Handlowej Bate Toms, a także 12 dziennikarzy z "The Times", "The Guardian", "The Telegraph", "The Economist", "The Sun", BBC oraz kanałów telewizyjnych ITV i Sky News.

David Cameron był premierem Wielkiej Brytanii w latach 2010-2016kremlin.ru

Wcześniej Rosja wprowadziła podobne sankcje wobec 39 obywateli Australii i 32 obywateli Nowej Zelandii.

16 kwietnia władze rosyjskie zakazały premierowi Wielkiej Brytanii Borisowi Johnsonowi i 13 innym brytyjskim politykom wjazdu do Rosji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości