Media: nowy pułk śmigłowców w Kaliningradzie

Świat

Aktualizacja:
Rosyjskie Mi-8 i Mi-24 mają wejść w skład nowego pułku (wideo archiwalne)mil.ru
wideo 2/4

Dziennik "Izwiestija", powołując się na ministerstwo obrony Rosji, poinformował o sformowaniu nowego pułku śmigłowców w Kaliningradzie. W jego skład wchodzą maszyny marynarki wojennej typu Ka-27 i transportowo-bojowe Mi-8 i Mi-24.

"Izwiestija" zapowiada, że w przyszłości Mi-24 zostaną w tym pułku zastąpione nowocześniejszymi maszynami: Mi-35M, Mi-28 lub Ka-52. Celem utworzenia nowej jednostki jest według dziennika "ochrona obwodu kaliningradzkiego, wykrywanie okrętów podwodnych i prowadzenie działań poszukiwawczo-ratowniczych".

Powołując się na opinię ekspertów wojskowych, "Izwiestija" wyrażają przypuszczenie, że na bazie nowo utworzonego pułku powstaną w przyszłości dwie jednostki: sił lądowych i marynarki wojennej.

Podobnie było w czasach ZSRR, gdy w Kaliningradzie funkcjonował pułk śmigłowców sił lądowych i odrębny pułk śmigłowców marynarki wojennej. Śmigłowce wielozadaniowe Ka-27 zaprojektowane były od początku do pełnienia zadań na rzecz floty, a Mi-28 i Mi-24 - dla armii. Śmigłowce Ka-27 lotnictwa marynarki wojennej znajdujące się na wyposażeniu nowego pułku mają dwie wersje: Ka-27PŁ, przeznaczoną do wykrywania, śledzenia i niszczenia okrętów podwodnych oraz wersję poszukiwawczo-ratowniczą. Bojowe Mi-24 i transportowo-bojowe Mi-8 mogą wykonywać "szeroki zakres działań związanych ze wsparciem armii i floty" - podkreśla gazeta.

Rosyjskie wojska w obwodzie kaliningradzkim

Autor: mart\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty: