TVN24 | Świat

Brytyjski wywiad: Rosjanie rozmieścili terminatory

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/dap
Źródło:
PAP
Ukraina: zlikwidowaliśmy rosyjski pojazd bojowy, który wcześniej zniszczył ważny most w obwodzie ługańskim
facebook.com/sergey.gaidai.logaUkraina: zlikwidowaliśmy rosyjski pojazd bojowy, który wcześniej zniszczył ważny most w obwodzie ługańskim

Brytyjski wywiad przekazał, że Rosjanie prawdopodobnie rozmieścili w okolicy Siewierodoniecka ciężkie wozy bojowe BMP-T Terminator, których zadaniem jest wsparcie czołgów, ale 10 takich pojazdów raczej nie wpłynie znacząco na przebieg kampanii.

Rosyjska inwazja na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

"Jedyna będąca w gotowości bojowej rosyjska kompania wozów BMP-T Terminator do wsparcia czołgów została prawdopodobnie wysłana na oś Siewierodoniecka w ramach ofensywy w Donbasie. Ich obecność sugeruje, że w atak zaangażowane jest Centralne Zgrupowanie Wojsk (CGW), które jest jedyną formacją dysponującą tym pojazdem" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Dodano, że "CGW poniosło wcześniej ciężkie straty, nie zdoławszy przebić się do wschodniego Kijowa w pierwszej fazie inwazji".

"Rosja opracowała terminatora po stwierdzeniu potrzeby zapewnienia specjalnej ochrony głównym czołgom bojowym, których używała podczas wojny afgańskiej i czeczeńskiej. Obszar Siewierodoniecka pozostaje jednym z bezpośrednich priorytetów taktycznych Rosji. Jest jednak mało prawdopodobne, by przy rozmieszczeniu maksymalnie dziesięciu terminatorów miały one znaczący wpływ na przebieg kampanii" - napisał brytyjski wywiad.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości