Brytyjski resort obrony: duże straty rosyjskich i prorosyjskich sił w Donbasie

Autor:
mjz/kab
Źródło:
PAP
Mateusz Lachowski o sytuacji w Mikołajowie i Donbasie
Mateusz Lachowski o sytuacji w Mikołajowie i DonbasieTVN24
wideo 2/2
TVN24Mateusz Lachowski o sytuacji w Mikołajowie i Donbasie

Władze rosyjskie od 25 marca nie podały ogólnej liczby ofiar wojskowych na Ukrainie - przekazało brytyjskie ministerstwo obrony. Jednak zdaniem Brytyjczyków dane publikowane przez władze prorosyjskich separatystów wskazują na nadzwyczajną skalę strat w Donbasie.

"Trwa ciężki ostrzał, a Rosja dąży do otoczenia rejonu Siewierodoniecka przez Izium na północy i Popasną od południa. Rosja najprawdopodobniej przygotowuje się do próby wysłania do Donbasu dużej liczby jednostek rezerwowych" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Rosyjska inwazja na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

"Liczba ofiar w DRL odpowiada około 55 procent jej pierwotnych sił"

"Władze rosyjskie od 25 marca nie podały ogólnej liczby ofiar wojskowych na Ukrainie. Jednak samozwańcza Doniecka Republika Ludowa publikuje dane o ofiarach wśród sił DRL" - piszą Brytyjczycy.

"Według stanu na 16 czerwca, DRL przyznała, że od początku 2022 roku 2128 wojskowych zginęło w boju i 8897 zostało rannych. Liczba ofiar w DRL odpowiada około 55 procent jej pierwotnych sił, co podkreśla nadzwyczajne straty, jakie ponoszą rosyjskie i prorosyjskie siły w Donbasie" - analizują.

"Jest wysoce prawdopodobne, że siły DRL są wyposażone w przestarzałą broń i sprzęt. Po obu stronach zdolność do tworzenia i wysyłania na front jednostek rezerwowych prawdopodobnie stawać się będzie coraz bardziej kluczowa dla wyniku wojny" - dodają w aktualizacji wywiadowczej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości