"Sześć tysięcy rosyjskich żołnierzy w Donbasie"

mil.ruRosja zaprzecza, by była obecna na wschodzie Ukrainy

W opanowanym przez prorosyjskich separatystów Donbasie na wschodniej Ukrainie znajduje się około sześciu tysięcy żołnierzy regularnej armii Federacji Rosyjskiej – oświadczył we wtorek p.o. ministra obrony Ukrainy Stepan Połtorak.

- Jest ich sześć tysięcy – powiedział Połtorak dziennikarzom w kuluarach Rady Najwyższej (parlamentu) w Kijowie. Podobnie liczbę rosyjskich żołnierzy ocenia ukraiński ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk, który jest obecnie deputowanym do parlamentu. - Myślę, że ta cyfra może być prawdziwa, ponieważ według naszych informacji razem z rosyjskimi najemnikami na terytorium Ukrainy znajduje się obecnie 14 tysięcy ludzi (walczących przeciwko ukraińskim siłom rządowym) oświadczył Tymczuk.

Rosja: nie ma dowodów

Według władz ukraińskich rosyjscy żołnierze wraz z ciężkim sprzętem wojskowym przedostają się na Ukrainę przez przejścia graniczne będące pod kontrolą separatystów. O obecności armii Federacji Rosyjskiej na Ukrainie mówi także Sojusz Północnoatlantycki. Władze rosyjskie konsekwentnie twierdzą, że nie ma na to dowodów.

Autor: nsz//gak / Źródło: spiegel.de

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości