Świat

Rosyjscy eksperci jadą na miejsce katastrofy boeinga

Świat

EPAMaszyna spadła we wsi Grabowo

Eksperci z Moskwy zamierzają w czwartek pojechać na miejsce katastrofy zestrzelonego boeinga Malaysia Airlines we wsi Grabowo, żeby razem ze śledczymi z międzynarodowej komisji prowadzić oględziny wraku - podała agencja Interfax, powołując się na przedstawicieli rosyjskiego lotnictwa cywilnego. Od kilku dni prorosyjscy separatyści blokują zachodnim ekspertom dostęp do wraku.

"Rosyjscy eksperci zamierzają spotkać się z szefem międzynarodowej komisji (...) i przekazać wszystkie materiały, o które wcześniej wystąpił" - napisała w oświadczeniu rosyjska Federalna Agencja Transportu Powietrznego (FATA).

W piśmie dodano, że rosyjscy przedstawiciele spróbują dostać się na miejsce rozbicia boeinga 777 razem z międzynarodowymi ekspertami. Zespoły wspólnie mają badać części wraku.

Separatyści strzegą wraku

W czwartek rano przedstawiciel międzynarodowej komisji poinformował, że razem z ekspertami OBWE po raz kolejny spróbują dostać się na miejsce katastrofy.

Teren katastrofy przez cały tydzień był niedostępny dla międzynarodowego zespołu ze względu na walki pomiędzy separatystami a ukraińskim wojskiem. Kijów oskarżył prorosyjskich rebeliantów o zaminowanie dużych obszarów walk, żeby zapobiec śledztwu ws. zestrzelonego boeinga.

"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17
"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17archiwum TVN24
wideo 2/21

Autor: pk//rzw / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Raporty: