Świat

Rosjanie "wysyłają okręt szpiegowski" do wybrzeży Syrii

Świat

Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Artem TopchiyOkręt płynie do Syrii?

Rosja wysyła na wschodnie Morze Śródziemne okręt szpiegowski, podaje agencja Interfax. Okręt Priazowje opuścił Sewastopol, bazę Floty Czarnomorskiej.

Według agencji Interfax, cytującej swoje wojskowe źródło, okręt ma "zbierać bieżące informacje w rejonie eskalującego konfliktu".

Rosyjskie ministerstwo obrony nie komentuje tych doniesień.

W poniedziałek źródła w amerykańskim departamencie obrony poinformowały, że w kierunku Morza Czerwonego płynie lotniskowiec USS Nimitz. Wraz z nim płyną cztery niszczyciele i krążownik. Do tej pory stacjonowały na Oceanie Indyjskim i wspierały działania w Afganistanie. Ostatnio nakazano im wrócić do ich macierzystego portu w Everett w stanie Waszyngton, a ich działania zastapił USS Harry S. Truman. Z uwagi na sytuację w Syrii ponownie wysłano je na Bliski Wschód.

Oprócz niszczycieli w szyku płyną m.in. amfibie USS San Antonio z 300 marines i zaawansowanym sprzętem do komunikacji oraz USS Kearsarge.

Teraz przeprawiają się przez Morze Arabskie i na razie nie wydano rozkazu płynięcia na Morze Śródziemne. Nie wiadomo, kiedy okręty wpłyną na Morze Czerwone, ale - jak podały władze - nie doszło do tego do niedzielnego wieczoru.

Wielu Syryjczyków wymaga pilnej pomocy humanitarnej
Wielu Syryjczyków wymaga pilnej pomocy humanitarnejReuters
wideo 2/22

Autor: mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Artem Topchiy

Tagi:
Raporty: