Rosjanie nie wpłyną do Tartusu. "Ostra eskalacja konfliktu"

minoborony.rfJeden z rosyjskich krążowników

Z powodu eskalacji konfliktu zbrojnego w Syrii okręty rosyjskiej marynarki wojennej zamiast do syryjskiego portu Tartus, gdzie mają bazę materiałowo-techniczną, będą zawijać do stolicy Libanu Bejrutu w celu uzupełnienia zapasów i paliwa.

Poinformowała o tym w czwartek agencja ITAR-TASS powołując się na anonimowego wojskowego dyplomatę.

- Ostra eskalacja konfliktu zbrojnego w Syrii i spekulacje wokół wizyt naszych okrętów w Tartusie zmuszają nas do szukania dla nich bezpieczniejszych portów - powiedział rozmówca rosyjskiej agencji. - Ustalono, że jeden z takich portów znajduje się w libańskim Bejrucie. Podjęto stosowne działania.

Rosyjska baza w Tartusie

Dodał, że obecnie nie ma mowy o rezygnacji z bazy w Tartusie i poszukiwaniach nowych baz dla rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Śródziemnym.

- Tartus pozostaje jedynym oficjalnym miejscem bazowania rosyjskich okrętów. I kiedy wydarzenia w Syrii staną się bardziej przewidywalne, będziemy mogli podejmować decyzje co do dalszego korzystania z tej bazy - wyjaśnił rozmówca agencji ITAR-TASS. Tartus to jedyny punkt wsparcia logistycznego rosyjskiej floty wojennej na Morzu Śródziemnym.

Autor: //gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: minoborony.rf

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości