Świat

Rosjanie chwalą sojusznika: radykalna zmiana sytuacji w Aleppo w ciągu ostatnich 24 godzin

Świat


Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że syryjska armia lojalna wobec władz w Damaszku w ciągu ostatniej doby dokonała przełomowych postępów w walkach o Aleppo, co radykalnie zmieniło sytuację w tym mieście na północy Syrii.

- W ciągu ostatnich 24 godzin, dzięki bardzo dobrze przygotowanym i starannym działaniom, syryjscy żołnierze byli w stanie radykalnie zmienić sytuację - oświadczył rzecznik resortu Igor Konaszenkow.

Według niego "całkowicie wyzwolona została praktycznie połowa terytorium okupowanego przez rebeliantów w ostatnich latach we wschodniej części Aleppo". Także we wtorek opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka przekazało, że co najmniej 10 cywilów zginęło w ataku lotniczym przeprowadzonym na rejon kontrolowanej przez rebeliantów wschodniej części Aleppo. Rannych zostało kilkanaście osób, a wielu ludzi jest zaginionych w wyniku intensywnych bombardowań. Wschodnie dzielnice Aleppo, w których mieszka ponad 250 tys. osób, są od trzech miesięcy oblężone przez siły syryjskiego reżimu wspierane przez Rosję. Opozycja ostrzega, że reżim oraz Rosjanie chcą wygrać wojnę, całkowicie wyniszczając ludność w rejonach kontrolowanych przez opozycję. Odcinanie dróg zaopatrzenia ma zagłodzić tych, którzy stawiają opór, a bombardowania - zmusić cywilów do ucieczki.

[object Object]
Rosyjskie bombowce Su-24 i samoloty szturmowe Su-25 dokonały nalotów na cele tak zwanego Państwa IslamskiegoMO Rosji
wideo 2/27

Autor: mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: