Zmarł wnuk Stalina. Używał nazwiska panieńskiego matki

Świat

Archiwum ReutersJózef Stalin był przywódcą ZSRR przez przeszło ćwierć wieku

Rosyjski reżyser teatralny Aleksandr Burdonski, wnuk Józefa Stalina, zmarł w wieku 75 lat - poinformowały w środę rosyjskie agencje informacyjne. Ojcem Burdonskiego był syn Stalina, Wasilij. Reżyser używał panieńskiego nazwiska matki, Galiny Burdonskiej.

Burdonski, który od dłuższego czasu był w szpitalu, zmarł w nocy z wtorku na środę. Jego współpracownicy z Teatru Armii Rosyjskiej poinformowali, że miał problemy z sercem i walczył z chorobą nowotworową.

"Był wyjątkowym reżyserem"

Burdonski urodził się 14 października 1941 roku. Najpierw studiował na uczelni wojskowej, z której po dwóch latach odszedł do szkoły technik teatralnych, a następnie podjął naukę w studiu aktorskim przy moskiewskim teatrze Sowriemiennik.

W Teatrze Armii Rosyjskiej był autorem ponad 20 spektakli. Przez wiele lat wykładał w Rosyjskim Instytucie Sztuki Teatralnej (GITIS), jednej z największych na świecie uczelni teatralnych. "Był wyjątkowym reżyserem", "człowiekiem, który wiedział mnóstwo o teatrze" - powiedziała o Burdonskim aktorka Teatru Armii Rosyjskiej Ludmiła Czursina.

Autor: mm/sk / Źródło: PAP