TVN24 | Świat

Rosja wysyła na Białoruś spadochroniarzy z Pskowa

TVN24 | Świat

Autor:
tas/dap
Źródło:
RIA Nowosti, Radio Swoboda
Ćwiczenia Słowiańskie Braterstwo 2019
Ćwiczenia Słowiańskie Braterstwo 2019 mil.ru
wideo 2/21
mil.ruĆwiczenia Słowiańskie Braterstwo 2019

300 żołnierzy z dywizji powietrznodesantowej z Pskowa weźmie udział w manewrach na poligonie pod Brześciem - podała rosyjska agencja RIA Nowosti. "Rosja obiecuje, że wojskowi wrócą po ćwiczeniach do domu" - skomentowała to wydarzenie białoruska sekcja Radio Swoboda.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Wojskowi z Pskowa mają wziąć udział w białorusko-rosyjskich manewrach Słowiańskie Braterstwo 2020. Jak podała rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na komunikat resortu obrony, ćwiczenia na poligonie pod Brześciem rozpoczną 14 września i potrwają do 25 września.

Wojskowi z Pskowa jadą na Białoruśmil.ru

"Żołnierze wojsk powietrznodesantowych z obydwu państw opracują kwestie współdziałania jednostek podczas wykonywania zadań taktycznych. Łącznie w ćwiczeniach weźmie udział około 300 wojskowych (z Pskowa) oraz około 70 jednostek bojowych i sprzętu specjalnego" - podała w niedzielnej depeszy RIA Nowosti. 

"Rosja wysyła na Białoruś spadochroniarzy z Pskowa. Obiecuje, że wrócą po ćwiczeniach do domu" - skomentowała doniesienia w tej sprawie białoruska sekcja Radio Swoboda.

Ćwiczenia odbędą w czasie trwających na Białorusi protestów przeciwko sfałszowanym wynikom wyborów prezydenckich, które odbyły się 9 sierpnia i w których - według Centralnej Komisji Wyborczej - zwyciężył Alaksandr Łukaszenka.  

CZYTAJ: Serbskiego wojska nie będzie na granicy z Polską. Efekt "ogromnej i niezasłużonej presji"

Wcześniej białoruskie ministerstwo obrony poinformowało, że siły zbrojne Rosji, Białorusi i Serbii wezmą udział w ćwiczeniach Słowiańskie Braterstwo 2020. Później jednak serbskie władze oznajmiły, że zawiesiły udział "we wszystkich zagranicznych ćwiczeniach wojskowych". Jako przyczynę podały "rzekome naciski ze strony Unii Europejskiej".

Autor:tas/dap

Źródło: RIA Nowosti, Radio Swoboda

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty: