TVN24 | Świat

Rosyjskie władze żądają od YouTube zablokowania kanału Aleksieja Nawalnego

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Rosyjski regulator internetu, urząd Roskomnadzor, zażądał od serwisu YouTube zablokowania kanału Navalny LIVE związanego z Aleksiejem Nawalnym - poinformowała w piątek współpracowniczka uwięzionego opozycjonisty Lubow Sobol. Ponadto urząd zażądał zablokowania jej kanału na YouTube.

Jak przekazała Lubow Sobol, kanał Navalny LIVE otrzymał z serwisu YouTube list z informacją, że serwis dostał w jego sprawie pismo od Roskomnadzoru. W piśmie tym regulator twierdzi, że kanał Nawalnego narusza rosyjskie przepisy dotyczące informacji i technologii informatycznych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Roskomnadzor żąda zablokowania kanału Nawalnego

Roskomnadzor dodał link do kanału Navalny LIVE do swojego wykazu zakazanych materiałów internetowych - napisano w liście. Ponadto urząd zażądał zablokowania kanału Lubow Sobol, który współpracowniczka Nawalnego również prowadzi na YouTube.

Rosyjskie władze żądają od serwisu YouTube zablokowania kanału Nawalnego

Rosyjskie władze blokują strony internetowe związane z Nawalnym

Na początku tygodnia rosyjskie władze zablokowały 49 stron internetowych związanych z Aleksiejem Nawalnym i jego współpracownikami. Na kanale Navalny LIVE występował regularnie sam Nawalny. Kanał prowadził także transmisje organizowanych przez niego demonstracji.

W styczniu Nawalny został najpierw aresztowany, a potem osadzony w kolonii karnej, w której ma odbyć wyrok 2,5 roku pozbawienia wolności. Założone przez niego organizacje pozarządowe zostały uznane za ekstremistyczne.

Wielu jego współpracowników wyjechało z kraju. Wobec Lubow Sobol toczy się sprawa karna.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP