Ukraińcy zniszczyli transport paliwa dla rosyjskiej armii. Wysadzili też węzły kolejowe

Autor:
aa/dap
Źródło:
PAP
ONZ: blisko 300 tysięcy ludzi musiało uciekać przed wojną na Ukrainie
ONZ: blisko 300 tysięcy ludzi musiało uciekać przed wojną na UkrainieTVN24
wideo 2/21
TVN24ONZ: blisko 300 tysięcy ludzi musiało uciekać przed wojną na Ukrainie

Przedstawiciel ukraińskiego MSW poinformował, że ukraińska artyleria zniszczyła transport z paliwem dla rosyjskiej armii. - Dzięki temu siły zbrojne powstrzymały przesuwanie się przeciwnika na Kijów ze wschodu – przekazał Anton Heraszczenko. Wcześniej armia ukraińska wysadziła w powietrze wszystkie węzły kolejowe, łączące koleje ukraińskie z rosyjskimi.

Według przedstawiciela MSZ Ukrainy Antona Heraszczenki w sobotę rano na stację Nyzkiwka w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy przyjechał pociąg z Rosji z paliwem, które miało trafić do rosyjskich wojsk nacierających z kierunku Czernihów-Sumy. Miejscowi mieszkańcy przekazali tę informację siłom zbrojnym przez media społecznościowe.

- Zadziałali nasi artylerzyści i wysadzili w powietrze pociąg z paliwem dla armii okupantów - oświadczył Heraszczenko i dodał: świadkowie informują, że na miejscu było morze ognia. Według portalu NV.ua w ten zniszczono tam 56 cystern. Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę 

"Rosyjski pociągu, pie**** się"

Portal Ukraińska Prawda, powołując się na biuro prasowe Ukraińskich Kolei, podał wcześniej w sobotę, że armia ukraińska wysadziła w powietrze wszystkie węzły kolejowe, łączące koleje ukraińskie z rosyjskimi. Celem takiego działania żołnierzy było uniemożliwienie dostarczania armii rosyjskiej koleją sprzętu wojskowego i kolejnych żołnierzy.

- Ponieważ tory do Rosji są rozebrane i szybko nie zostaną położone, siły zbrojne Ukrainy faktycznie powstrzymały przesuwanie się przeciwnika do Kijowa ze wschodu - kontynuował przedstawiciel MSW. - Pozostaje zniszczyć ugrupowanie przeciwnika w Hostomlu i agresor będzie odepchnięty od stolicy! - napisał Heraszczenko.

Rosjanie poprosili o przywrócenie połączeń z centralnym sztabem Kolei Ukraińskich jakoby w celach humanitarnych. Otrzymali od ukraińskich łącznościowców odpowiedź: "Rosyjski pociągu, pie**** się" – podała Ukraińska Prawda.

Cytat jest nawiązaniem do rosyjskiego ataku na na Wyspę Węży, który stał się symbolem oporu Ukraińców.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:aa/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości