Rosja - Ukraina. Nad Kijowem zestrzelono samolot. Maszyna spadła na osiedle

Autor:
akw/kab
Źródło:
Reuters, PAP

Nad Kijowem we wczesnych godzinach porannych zestrzelono samolot, który następnie uderzył w budynek mieszkalny i spowodował pożar. Na Ukrainie trwają ataki rosyjskiej armii.

W Ukrainie trwa rosyjski atak. Celem rosyjskich nalotów jest wiele miast. W nocy Kijów został zaatakowany z powietrza. Ostrzeliwany przez rosyjskie rakiety jest także Charków.

>> Relacja tvn24.pl z drugiego dnia ataku Rosji na Ukrainę

Samolot został zestrzelony nad Kijowem we wczesnych godzinach porannych w piątek. Maszyna uderzyła potem w budynek mieszkalny, co spowodowało pożar - opisała agencja Reutera. Dziennikarze agencji nie zweryfikowali typu oraz pochodzenia samolotu. Na zdjęciach i nagraniach widać rozbity wrak.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował w piątek do Zachodu o dalsze sankcje przeciw Rosji, a do obywateli o protesty i domaganie się pokoju. - Europa ma dość siły, by powstrzymać agresję na Ukrainę - oświadczył. Zaproponował przy tym Władimirowi Putinowi rozmowy, aby powstrzymać śmierć ludzi.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Miejsca ataków i rejony aktywności rosyjskich wojsk - piątek 25 lutegoTVN24

Rosyjska inwazja na pełną skalę rozpoczęła się w czwartek nad ranem. Atakowano zarówno bazy wojskowe i lotniska, jak i osiedla. Pierwszego dnia inwazji zginęło co najmniej 137 obywateli Ukrainy, a 316 zostało rannych w walkach z Rosjanami.

>> Relacja tvn24.pl z pierwszego dnia ataku Rosji na Ukrainę

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kab

Źródło: Reuters, PAP

Pozostałe wiadomości