"Przy nim Rosja stanie się jeszcze silniejsza, ludzie będą żyć lepiej"

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP

Przewodniczący niższej izby parlamentu Rosji Wiaczesław Wołodin oświadczył, że należy zrobić wszystko, by Władimir Putin pozostał prezydentem Rosji "najdłużej, jak to możliwe". Ocenił, że jest on obecnie "najsilniejszym politykiem na świecie".

Wołodin powiedział agencji TASS, że "wszyscy musimy uczynić wszystko, by (Putin) pozostał naszym prezydentem najdłużej, jak to możliwe". - Przy nim Rosja stanie się jeszcze silniejsza, ludzie będą żyć lepiej, bez wstrząsów i wojen - ocenił. Zapewnił też, że obecny prezydent jest jednym z jego ulubionych polityków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wiaczesław Wołodin, były wiceszef administracji (kancelarii) prezydenta Rosji, kieruje Dumą Państwową od 2016 roku. Przed kilkoma laty media nagłośniły jego słowa podczas spotkania eksperckiego, gdy przekonywał, że "jeśli jest Putin, to jest i Rosja, a jeśli nie ma Putina - to nie ma Rosji".

Na mocy przyjętych w zeszłym roku poprawek do konstytucji Władimir Putin będzie mógł po zakończeniu swej obecnej kadencji prezydenckiej w 2024 roku dwukrotnie stanąć do wyborów, a więc pozostać na tym urzędzie do 2036 roku. 

Wiaczesław Wołodinkremlin.ru

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości