Uczeń otworzył ogień w szkole. Zabici i ranni

Świat


Jeden z uczniów otworzył ogień w miejscowej szkole gospodarki komunalnej w Błagowieszczeńsku, głównym mieście obwodu amurskiego na Dalekim Wschodzie Rosji - podały w czwartek agencje informacyjne. Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych, zginęły dwie osoby, w tym napastnik.

Do tragedii doszło w godzinach porannych, gdy w uczelni kształcącej specjalistów z zakresu budownictwa i gospodarki komunalnej zaczęły się już zajęcia.

Strzelał z broni myśliwskiej

Według relacji agencji Reutera 19-letni uczeń strzelał z broni myśliwskiej. Gdy przybyła policja, wywiązała się wymiana ognia i sprawca został ranny. Jak podali śledczy, napastnik popełnił samobójstwo. Nie są znane motywy jego działania.

Poza napastnikiem zginęła jedna osoba, inny 19-latek. Trzy osoby są ranne, a jedna z nich jest w stanie ciężkim i przechodzi operację - podał Reuters, powołując się na informację agencji RIA.

Rosyjski komitet śledczy rozpoczął śledztwo w tej sprawie.

Władze zbadają sprawę

W szkole w Błagowieszczeńsku kształci się łącznie 1,5 tysiąca osób. Administracja miasta poinformowała, że władze zwołały nadzwyczajną naradę w sprawie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych Błagowieszczeńska.

Gubernator obwodu amurskiego Wasilij Orłow określił zajście jako tragedię. W oświadczeniu opublikowanym w social mediach napisał, że "chciałbym złożyć głębokie kondolencję bliskim ofiar".

"Poszkodowanym zapewnimy wszelką niezbędną pomoc. Obiecuję, że dopełnimy wszelkich wysiłków, by dowiedzieć się czemu taki atak był możliwy w placówce edukacyjnej" - dodał.

Uczeń otworzył ogień w szkole w BłagowieszczeńskuGoogle Maps

Autor: ft//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutteerstock