TVN24 | Świat

Kijów: w Rosji wielka zbiórka sprzętu przez straty w czasie wojny

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
Zniszczone rosyjskie czołgi T-80 i T-90 w Ukrainie (nagranie z 2 maja)
Zniszczone rosyjskie czołgi T-80 i T-90 w Ukrainie (nagranie z 2 maja)Twitter/Raging545
wideo 2/4
Twitter/Raging545Zniszczone rosyjskie czołgi T-80 i T-90 w Ukrainie (nagranie z 2 maja)

Od początku kwietnia na całym terytorium Rosji, od obwodu kaliningradzkiego po Sachalin, trwa uzupełnianie sprzętu wojskowego, by zastąpić ten stracony podczas wojny na Ukrainie - przekazał rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony Ołeksandr Motuzjanyk.

"Sprzęt jest wyciągany z magazynów, remontowany, a następnie przygotowywany do wysłania do miejsc przeznaczenia i dalszego wykorzystania (w celach militarnych)" - poinformował rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony Ołeksandr Motuzjanyk, powołując się na doniesienia wywiadu wojskowego Ukrainy.

Rosja zamawia wagony z uzbrojeniem

W czwartek ukraiński sztab generalny przekazał, że od 24 lutego, czyli początku inwazji na Ukrainę, rosyjska armia straciła już około 35,6 tys. żołnierzy, a także m.in. 1573 czołgi, 790 systemów artyleryjskich i 3726 pojazdów opancerzonych.

24 czerwca Stowarzyszenie Kolejarzy Białorusi powiadomiło, że Rosja zamówiła w tym kraju 100 wagonów z uzbrojeniem. Dzień wcześniej przedstawiciel Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksij Hromow oświadczył, że Białoruś sięga po sprzęt wojskowy z magazynów, który może potem przekazać Rosji w celu wzmocnienia jej zgrupowań na Ukrainie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości