TVN24 | Świat

Rosja przerzuca na zachód iskandery - informuje Conflict Intelligence Team

TVN24 | Świat

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Rosjanie ćwiczą na Morzu Bałtyckim
Rosjanie ćwiczą na Morzu Bałtyckim Ministerstwo Obrony Rosji
wideo 2/3
Ministerstwo Obrony RosjiRosjanie ćwiczą na Morzu Bałtyckim

Pociski rakietowe Iskander są przemieszczane w kierunku zachodnim z co przynajmniej dwóch brygad Wschodniego Okręgu Wojskowego Rosji - poinformowała organizacja Conflict Intelligence Team (CIT), która zajmuje się analizą działań rosyjskich sił zbrojnych.

CIT przeanalizowała kilka nagrań w mediach społecznościowych, na których - według tej organizacji - widać przemieszczanie wojskowego sprzętu na Dalekim Wschodzie i w obwodzie swierdłowskim w Rosji w kierunku zachodnim - informuje Radio Swoboda.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Rosja przemieszcza sprzęt wojskowy

Analitycy rozpoznali na nagraniach operacyjno-taktyczne zestawy Iskander-M. 11 stycznia na Twitterze opublikowano nagranie z serwisu TikTok, wykonane na Dalekim Wschodzie, na którym rozpoznano zestaw Iskander-M. Taki sprzęt rozpoznano też np. na nagraniu z obwodu swierdłowskiego opublikowanym 13 stycznia.

CIT podaje, powołując się na informacje z otwartych baz danych, że pociągi ze sprzętem wojskowym wyjechały ze stacji mieszczących się w pobliżu 103. i 107. brygady rakietowej armii rosyjskiej.

Według grupy śledczej w komentarzach do nagrania napisano o przerzucaniu 107. brygady "na Ukrainę".

Ministerstwo obrony Rosji zaznacza, że sprzęt i skład osobowy jest przerzucany w związku z "nagłym sprawdzeniem" gotowości, obejmującym przemieszczenie na poligony "w znacznej odległości od punktów stałej dyslokacji".

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Raporty: