TVN24 | Świat

Prezydent Indonezji: przekazałem Putinowi wiadomość od Zełenskiego

TVN24 | Świat

Autor:
ft/adso
Źródło:
PAP, Reuters

Prezydent Indonezji Joko Widodo spotkał się w czwartek w Moskwie z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Jak mówił, przekazał mu posłanie od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Nie wyjaśnił, jaka była jego treść. 

Wypowiadając się dla prasy po spotkaniu z Putinem na Kremlu, powiedział, że Indonezja będzie dalej współpracować z Rosją. - Wyraziłem swą gotowość nawiązania kontaktów między dwoma liderami - dodał Joko Widodo.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Putin, którego słowa przekazała Agencja Reutera, zapewnił, że Rosja jest gotowa dostarczać Indonezji potrzebne jej nawozy.

Kwestia nawozów stała się bardzo ważna dla Indonezji. Brak dostępu do nich może oznaczać poważne problemy dla ponad 200-milionowego kraju, jednak atak na Ukrainę wymusił wprowadzenie przez Zachód szerokich sankcji na Rosję.

Widodo, który w imieniu swego kraju sprawuje obecnie rolę przewodniczącego grupy G20, przekazał na wspólnej z Putinem konferencji prasowej w Moskwie, że zwrócił się do najbardziej uprzemysłowionych krajów świata z grupy G7 o to, by nawozy produkowane w Rosji pozostały poza listą towarów objętych sankcjami. Prezydent Indonezji zaznaczył, że światowe problemy z zaopatrzeniem w żywność wynikną również z niedostępności tej produkowanej w Ukrainie.

Prezydent Indonezji w Ukrainie

Joko Widodo spotkał się z Putinem dzień po tym, jak w Kijowie rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim. Przed podróżą na Ukrainę Widodo mówił, że będzie wzywał władze obu krajów do rozpoczęcia dialogu na rzecz budowania pokoju. Zapowiedział, że zwróci się do Putina o natychmiastowe zawieszenie broni na Ukrainie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/adso

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości