Rosja i Węgry z najwyższymi dobowymi wskaźnikami zakażeń

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

W ciągu ostatniej doby w Rosji odnotowano 19 768 przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej od początku epidemii. Najwyższą dobową liczbę zakażeń - 4219 - zarejestrowano także na Węgrzech.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem w Rosji sięgnęła 1 693 454. Łącznie z powodu COVID-19 zmarło w tym kraju 29 217 osób. Z rosyjskich szpitali wypisano w ciągu ostatniej doby 15 567 pacjentów wyleczonych z infekcji. Ogólna liczba ozdrowieńców wzrosła do 1 266 931. Leczenie kontynuuje obecnie 397 306 osób.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Nowe zachorowania wykrywane są na terenie całego kraju. Minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że do pomocy armia skierowała 1011 lekarzy wojskowych na terenie Rosji i za granicą. Ponad sześciuset specjalistów medycznych pracuje w tymczasowym szpitalu rozlokowanym na terenach ministerstwa obrony w Kubince pod Moskwą.

Stan zagrożenia na Węgrzech

Również na Węgrzech w ciągu ostatniej doby odnotowano najwyższą jak dotąd liczbę zakażeń koronawirusem: 4219. Liczba zakażeń stwierdzonych od początku pandemii wzrosła do prawie 91 tysięcy. Zmarło 2063 chorych na COVID-19, a ponad 21 tysięcy osób wyzdrowiało.

Koronawirus na WęgrzechShutterstock

Stale rośnie liczba aktywnych zakażeń, których jest obecnie prawie 68 tysięcy. W szpitalach leczonych jest 4871 zainfekowanych, z nich 355 oddycha przy pomocy respiratora.

Rząd wprowadził od środy w całym kraju stan zagrożenia z powodu pandemii. Od czwartku wszyscy mieszkańcy będą musieli przebywać w domu między północą a godziną 5 rano. W tych godzinach będzie można wychodzić tylko w celu wykonywania pracy oraz w razie sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu. Zamknięte zostaną także lokale rozrywkowe.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości