Rosyjscy żołnierze z zaanektowanego Krymu będą ćwiczyć w Egipcie

Świat

Nagranie archiwalne: rosyjsko-egipskie ćwiczenia "Obrońcy przyjaźni"Ministerstwo Obrony Rosji
wideo 2/35

Rosja i Egipt po raz pierwszy przeprowadzą wspólne ćwiczenia w zakresie obrony powietrznej z wykorzystaniem systemów krótkiego i średniego zasięgu - podał w komunikacie rosyjski Południowy Okręg Wojskowy. W manewrach wezmą między innymi udział żołnierze stacjonujący na zaanektowanym przez Rosję ukraińskim Krymie.

Wspólne rosyjsko-egipskie ćwiczenia obrony powietrznej odbędą się w Egipcie w dniach 26 października - 7 listopada.

Ze strony rosyjskiej wezmą w nich udział żołnierze z jednostek stacjonujących w obwodzie wołgogradzkim, Kraju Krasnodarskim, na Krymie, a także w Osetii Północnej.

W komunikacie Południowego Okręgu Wojskowego podano, że zaplanowano trzy etapy manewrów. "W fazie końcowej odbędzie się praktyczne wdrożenie odbicia ataku powietrznego przez jednostki obrony powietrznej" - poinformowano w dokumencie.

Pobór do wojska na Krymie

Rosyjska sekcja Radia Swoboda przypomniała przy tej okazji, że po aneksji Krymu Rosja kontynuuje pobór do wojska wśród mieszkańców półwyspu, mimo że Kijów żąda od Rosji zaprzestania tej praktyki.

"Misja ONZ do spraw monitorowania praw człowieka na Ukrainie poinformowała, że w 2017 roku prawie pięć tysięcy mieszkańców Krymu zostało wezwanych do służby wojskowej w rosyjskich siłach zbrojnych. Rok później liczba ta wzrosła do 5,6 tysięcy" - poinformowała rozgłośnia.

KrymPAP/Adam Ziemienowicz

Autor: tas//rzw / Źródło: mil.ru, Radio Swoboda

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Obrony Rosji