Rekord rosyjskiego fryzjera, 90 fryzur w ciągu 48 godzin. "Po prostu strzygłem"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/ks
Źródło:
Rossijskaja Gazieta, gazeta.ru

Bez snu i odpoczynku. 22-letni fryzjer męski z rosyjskiej Kostromy nad Wołgą ostrzygł w ciągu 48 godzin 90 klientów. Tym samym ma szansę trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Strzyżenie odbywało się z zachowaniem restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19.

Fryzjer z miasta Kostroma Wład Demidowicz mówił po zakończeniu "48-godzinnego maratonu", że w ostatnich godzinach pracy "przestał rozumieć, co się dzieje". - Po prostu strzygłem. Moje ręce wykonywały ruchy, ja jedynie na nie patrzyłem - wyznał, cytowany przez rosyjskie portale.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

W ciągu dwóch dni Demidowicz ostrzygł 90 klientów. Jego menedżerowie planowali początkowo, że obsłuży 70 osób. - Pracował jednak zaskakująco szybko. Musieliśmy dołączyć klientów z listy rezerwowej, a nawet szukać ich na ulicy - mówił przedstawiciel salonu Dżochar Kurbanow.

"Fryzjer z Kostromy, który bez przerwy przepracował 48-godzinną zmianę, pretenduje do Księgi Rekordów Gunnessa. Poprzedni rekord wynosił 36 godzin. Demidowicz rozpoczął maraton w południe 25 maja, a zakończył w południe 27 maja. Aby przetrwać i ustanowić nowy rekord świata, 22-latek przespał 19 godzin przed rozpoczęciem pracy" - relacjonowała to wydarzenie rządowa "Rossijskaja Gazieta".

W 270-tysięcznej Kostromie salony fryzjerskie, wcześniej zamknięte z powodu pandemii COVID-19, zostały ponownie otwarte pod koniec kwietnia.

Rosyjskie portale relacjonują, że w salonie, gdzie strzygł Demidowicz, przestrzegano wymogów urzędu Rospotrebnadzor (odpowiednika polskiego sanepidu) dotyczących obowiązkowego stosowania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego między ludźmi. "Po strzyżeniu każdego klienta, wnętrze salonu i narzędzia fryzjera, dezynfekowano" - podkreśliła "Rossijskaja Gazieta".

Autor:tas/ks

Źródło: Rossijskaja Gazieta, gazeta.ru